دانلود فیلم سال گربه

فیلم سال گربه به کارگردانی سعید آقاخانی و بازی بهرام افشاری در ژانر طنز و محصول کشور ایران است.

خلاصه داستان فیلم سال گربه

در خلاصه داستان یک خطی فیلم سال گربه که بهرام افشاری بازیگر نقش اصلی آن است آمده است: داستان فیلم سال گربه داستان کسی است که دوست داشت معروف شود حالا به هر طریقی که شده.

سینمایی «سال گربه» به مدت ۱۰۵ دقیقه سال گذشته ساخته شده و تولید آن حدوداً ۲ ماه زمان برده است.

بازیگران و عوامل فیلم سال گربه

بهرام افشاری که سال ۱۴۰۲ با کمدی پرفروش فسیل یک تنه یکه‌تاز گیشه بود و توانست رکوردهای مختلفی را جابجا کند در سال گربه نیز در نقش اصلی حضور دارد. فیزیک و چهره بامزه افشاری در کنار درک درست او از کمدی باعث شده است به انتخاب اول تمامی کمدی‌سازان تبدیل شده است. افشاری امسال نیز فیلم هفتاد سی را به عنوان اولین تجربه کارگردانی‌اش ساخته است و خودش نیز پا به عرصه فیلمسازی گذاشته تا بعد از جواد عزتی بازیگر کمدی دیگری وارد عرصه فیلمسازی شود.

دیگر بازیگران فیلم سال گربه سارا بهرامی، هومن برق‌نورد، شبنم قربانی، مرتضی تقی‌زاده، لادن ژاوه‌وند، نوشین تبریزی، رضا رشیدپور، علی اوجی، حمید معصومی‌نژاد هستند. استفاده از حمید معصومی‌نژاد که سال‌ها خبرنگار صدا و سیما در شهر رم بود یکی از جذابیت‌های این فیلم است.

سال گربه را مصطفی تقی‌زاده نوشته و کارگردانی کرده و سعید خانی تهیه‌کننده فیلم است. سعید خانی تهیه کننده ایرانی و مدیر شرکت پخش «خانه فیلم» است که از سال ۱۳۸۱ فعالیت خود را آغاز کرده و پیش از این فیلم، تهیه‌کنندگی فیلم‌های «حرفه ای»، «من»، «لیپار»، «دوزیست»، «لونه زنبور» و «ارادتمند نازنین بهاره تینا» را برعهده داشته است.

مسعود سلامی در مقام مدیرفیلمبرداری حضور دارد و پیام آزادی موسیقی فیلم را نوشته است. مرتضی سوری نیز تدوینگر فیلم سال گربه است.

درباره مصطفی تقی‌زاده کارگردان فیلم سال گربه

مصطفی تقی‌زاده کارگردان فیلم سال گربه پیش از این فیلم زرد را با حضور بازیگران مطرحی چون بهرام رادان و شهرام حقیقت‌دوست و مهرداد صدیقیان ساخت. فیلم زرد یک فیلم تلخ اجتماعی بود و با دومین ساخته تقی‌زاده یعنی سال گربه فرسنگ‌ها فاصله دارد. ضمن اینکه سال گربه دومین تجربه همکاری مشترک تقی‌زاده با سعید خانی بعد از سریال حرفه‌ای است که در نمایش خانگی ساخته شد و حال و هوای جنایی معمایی داشت.

حرف‌های سعید خانی تهیه‌کننده فیلم سال گربه

سعید خانی: پس از سریال «حرفه ای» این دومین همکاری من با این کارگردان محسوب می‌شود و در این پروژه به ادبیات و زبان مشترک با یکدیگر رسیدیم. در «سال گربه» تجربه خوبی با مصطفی تقی زاده رقم خورد. به‌واسطه فضای فانتزی فیلم، چالش‌های زیادی برای طراحی صحنه و تحقق این فضای فانتزی وجود داشت به عنوان مثال هر ۲ روز جابه جایی لوکیشن ضبط داشتیم و در این فیلم از طراحی رنگ و نور خاصی بهره گرفته ایم. همه تلاشمان را انجام داده ایم تا یک کمدی استاندارد در شأن و شعور مخاطب سینما ایران بسازیم و امیدواریم در این امر موفق بوده باشیم و مخاطبان این اثر را دوست داشته باشند.


ویدیوهای مرتبط
ویدیوهای جدید