نخستین تیزر رسمی از فصل دوم سریال The Lord of the Rings The Rings of Power

تیزر رسمی از فصل دوم سریال The Lord of the Rings The Rings of Power امروز بطور رسمی پخش شد همچنین آمازون امروز رسما اعلام کرد که پخش فصل دوم سریال The Lord of the Rings: The Rings of Power از تاریخ ۲۹ آگست ۲۰۲۴ (۸ شهریور ۱۴۰۳) آغاز خواهد شد.

تریلر رسمی از فصل دوم سریال  The Lord of the Rings The Rings of Power

در فصل دوم سریال ارباب حلقه‌ها قرار است شاهد حضور شخصیت جدیدی به‌نام Círdan باشیم که از آن به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین و داناترین الف‌ها یاد شده، اما بازیگر این شخصیت هنوز معرفی نشده است.  فصل دوم سریال The Lord of the Rings: The Rings of Power قرار است مانند فصل اول در ۸ قسمت تولید و از آمازون پخش شود و اتفاقات این سریال در دوره دوم جریان دارد. مانند فصل اول، پاتریک مک‌کی و جی‌دی پین وظیفه ساخت فصل دوم سریال ارباب حلقه‌ها را بر عهده دارند.

هزینه ساخت فصل اول سریال ارباب حلقه‌ها حدود ۴۶۵ میلیون دلار بوده است و این سریال قرار است در ۵ فصل ساخته شود. مورفید کلارک، چارلی ویکرز، رابرت آرامایو، سم هزلدین، گابریل آکوودیکه، یاسن آتور، بن دنیلز، آملیا کنورثی، نیا تول، نیکلاس وودسن، الیور آلوین ویلسون، استوارت باومن، گاوی سینگ چرا، ویلیام چاب، کوین الدون، ویل کین، سلینا لو، کالوم لینچ، کیران هایندز، روری کینیار و تانیا مودی از جمله بازیگران فصل دوم سریال The Lord of the Rings: The Rings of Power هستند که در آن نقش‌آفرینی کرده‌اند.

 

توضیحات کلی سریال The Lord of the Rings The Rings of Power

ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت (انگلیسی: The Lord of the Rings: The Rings of Power) مجموعهٔ تلویزیونی آمریکایی در ژانر فانتزی است که بر اساس رمان ارباب حلقه‌ها و ضمایمش اثر جی. آر. آر. تالکین ساخته شده‌است. این مجموعه که به‌دست شورانرهایش جی.دی. پین و پاتریک مک‌کی برای سرویس پخش اینترنتی آمازون پرایم ویدئو ساخته می‌شود، داستان دوران دوم سرزمین میانه را روایت می‌کند که هزاران سال پیش از هابیت و ارباب حلقه‌های تالکین جریان دارد. تولید این مجموعه بر عهدهٔ آمازون استودیوز با همکاری هارپرکالینز و نیو لاین سینما و با مشورت از املاک تالکین بوده‌است.

آمازون در نوامبر ۲۰۱۷ حقوق پخش تلویزیونی ارباب حلقه‌ها را به مبلغ ۲۵۰ میلیون دلار خریداری کرد و پذیرفت که پنج فصل از آن را به ارزش حداقل یک میلیارد دلار تولید کند. این هزینه باعث شد که ارباب حلقه‌ها به پرهزینه‌ترین مجموعهٔ تلویزیونی که تاکنون ساخته شده بدل شود. جی.دی. پین و پاتریک مک‌کی در ژوئیه ۲۰۱۸ استخدام شدند. این مجموعه اساساً بر اساس ضمایم ارباب حلقه‌ها ساخته شده که شامل نکات دوران دوم است و طبق الزامات معاملهٔ آمازون با املاک تالکین، ادامهٔ سه‌گانه‌های سینمایی ارباب حلقه‌ها (۲۰۰۱–۲۰۰۳) و هابیت (۲۰۱۲–۲۰۱۴) نیست. با وجود این موضوع، تیم تولید قصد داشت با استفاده از طراحی تولید مشابه، نسخه‌های جوان‌تر شخصیت‌های فیلم، و موسیقی ساختهٔ هاوارد شور (که موسیقی هر دو سه‌گانه را ساخته‌است) فیلم‌های آن سه‌گانه را تداعی کند. بر مک‌کرری سایر موسیقی این مجموعه را آهنگسازی کرده‌است. گروه گسترده‌ای از بازیگران در جهان استخدام شدند و فیلم‌برداری فصل نخست از فوریهٔ ۲۰۲۰ تا اوت ۲۰۲۱ در نیوزیلند، که پیش‌تر سه‌گانه در آن‌جا فیلم‌برداری شده بود، به طول انجامید. تولید این مجموعه به‌دلیل همه‌گیری کووید-۱۹ چند ماه وقفه داشت.

ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت در ۱ سپتامبر ۲۰۲۲ به نمایش درآمد و فصل نخست آن شامل هشت قسمت بود که آخرین قسمتش در ۱۴ اکتبر نمایش داده شد. این مجموعه به‌طور کلی نقدهای مثبتی را از طرف منتقدان دریافت کرده‌است و در زمینهٔ فیلم‌برداری، جلوه‌ها و موسیقی ستایش شده‌است اما انتقاداتی نیز به‌دلیل سرعت و روند و شخصیت‌پردازی به آن وارد شده‌است. ساخت فصل دوم از اکتبر ۲۰۲۲ در بریتانیا آغاز شد.

خلاصهٔ داستان سریال The Lord of the Rings The Rings of Power

داستان ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت هزاران سال پیش از رخدادهای هابیت و ارباب حلقه‌ها جریان دارد و بر اساس تاریخ سرزمین میانه اثر مؤلف انگلیسی جی. آر. آر. تالکین ساخته شده‌است. داستان در زمان صلح آغاز می‌شود و تمام رویدادهای مهم عصر دوم سرزمین میانه را پوشش می‌دهد که شامل ساخت حلقه‌های قدرت، ظهور ارباب تاریکی سائورون، سقوط پادشاهی جزیرهٔ نومنور، و آخرین اتحاد بین الف‌ها و انسان‌ها می‌شود. این رخدادها در داستان‌های اصلی تالکین بیش از هزاران سال اتفاق می‌افتد، اما در این مجموعه خلاصه شده‌است.

بازیگران

الف‌ها

    مورفید کلارک در نقش گالادریل:
    مبارز الفی که عقیده دارد اهریمن در حال بازگشت به سرزمین میانه است. این مجموعه سفر این شخصیت از مبارز به یک «دولتمرد ارشد» را نشان می‌دهد که مانند ارباب حلقه‌های تالکین به تصویر کشیده شده‌است. شورانرهای مجموعه ظاهر این شخصیت را مبتنی بر نامه‌ای که تالکین گالادریل جوان را به‌عنوان «خلق و خوی آمازون» توصیف کرد، ساخته‌اند. کلارک گفت که تسلط او به زبان ولزی یادگیری دیالوگ‌های به زبان الفی  را آسان‌تر کرده‌است. املی چایلد-ویلیرز گالادریل جوان را به تصویر می‌کشد.
    رابرت آرمایو در نقش الروندگالادریل
    بنجامین واکر در نقش گیل-گالاد
    اسمیل کروز کردوا در نقش آروندیر
    چارلز ادواردز در نقش کلبریمبور

انسان‌ها

    نازنین بنیادی در نقش بران‌وین
    لوید اوون در نقش الندیل
    سینتیا آدای-رابینسون در نقش میریل
    تریستان گرول در نقش فارازان
    مکس بالدری در نقش ایسیلدور
    ایما هوروات در نقش ارین
    لیون وادهم در نقش کمن
    چارلی ویکرز در نقش هالبرند

دورف‌ها

    اوین آرتور در نقش دورین چهارم
    سوفیا نوموته در نقش دیسا

هارفوت‌ها

    لنی هنری در نقش سادک باروز
    سارا زوانگوبانی در نقش مریگلد برندی‌فوت
    دیلن اسمیت در نقش لارگو برندی‌فوت
    مارکلا کاونا در نقش النور «نوری» برندی‌فوت
    مگان ریچاردز در نقش پاپی پرادفلو

دیگر نژادها

    دانیل ویمن در نقش غریبه: یکی از ایستاری
    چارلی ویکرز در نقش سائورون
    جوزف ماول در نقش آدار

 

 

بازخورد بینندگان

آمازون اعلام کرد که دو قسمت نخست حلقه‌های قدرت در طول ۲۴ ساعت پس از انتشار در پرایم ویدیو توسط ۲۵ میلیون بیننده در سراسر جهان تماشا شده‌است.این شرکت گفت که این پربیننده‌ترین افتتاحیهٔ این سرویس بوده‌است. این نخستین باری بود که آمازون داده‌های بینندگان پرایم ویدیو را به‌طور عمومی اعلام کرد و شرکت مشخص نکرد که کاربر چه مقدار از یک قسمت را باید تماشا کند تا به عنوان بیننده حساب شود. جنیفر سالک، رئیس استودیو آمازون در اواخر سپتامبر ۲۰۲۲ اعلام کرد که نزدیک به ۱۰۰ میلیون مخاطب این مجموعه را تماشا کرده‌اند.

شرکت تجزیه و تحلیل سمبا تی‌وی، که داده‌ها را از تلویزیون‌های هوشمند و ارائه‌دهندگان محتوا جمع‌آوری می‌کند، گزارش داد که ۱٫۸ میلیون خانواده آمریکایی نخستین قسمت حلقه‌های قدرت را ظرف چهار روز پس از انتشار آن تماشا کردند. این رقم برای قسمت دوم به ۱٫۳ میلیون کاهش یافت، که نشان می‌دهد تقریباً یک چهارم مخاطبان ترجیح دادند تماشای قسمت بعدی را خودداری کنند. نیلسن تخمین زد که حلقه‌های قدرت در طول چهار روز نخست توسط ۱۲٫۶ میلیون بیننده در ایالات متحده تماشا شده‌است.همچنین بیان کرد که این نمایش به مدت ۱٫۲۵۳ میلیارد دقیقه در هفته ۲۹ اوت تا ۴ سپتامبر در ایالات متحده پخش شده و رتبه اول را در بین عناوین اصلی و کلی کسب کرد. این اولین باری بود که مجموعه‌ای از آمازون در صدر جدول نیلسن قرار گرفت. همچنین برای هفته ۵ تا ۱۱ سپتامبر، ۱٫۲۰۳ میلیارد دقیقه مشاهده شد و در رتبه چهارم قرار گرفت. داده‌های شرکت تحلیلی MUSO نشان می‌دهد که این مجموعه برای هفته ۶ تا ۱۲ سپتامبر دومین برنامه تلویزیونی غیرقانونی تماشاشده در جهان بوده‌است که ۲۵٫۳ درصد از کل دانلودها و پخش‌های بدون مجوز را به خود اختصاص داده‌است.

واکنش منتقدان

ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت در وبگاه نقد و بررسی راتن تومیتوز بر اساس نظر ۴۴۱ منتقد، امتیاز ۸۵٪ با نمرهٔ ۸٫۸/۱۰ را کسب کرده‌است. اجماع منتقدان این وبگاه می‌گوید: «این ممکن است هنوز نمایش یگانه برای حکم راندن بر تمامشان نباشد، اما حلقه‌های قدرت با ارائهٔ باشکوه و مجسم‌سازی صمیمانهٔ سرزمین میانه افسون می‌کند.» این مجموعه در متاکریتیک، که از میانگین وزنی استفاده می‌کند، بر اساس نظر ۴۰ منتقد امتیاز ۷۱ از ۱۰۰ را کسب کرده که نشان‌گر «بازبینی‌های به‌طور کلی مطلوب» است.

دو قسمت اول به‌طور کلی نقدهای مثبتی از سوی منتقدان دریافت کرد و جلوه‌های بصری و موسیقی آن را ستایش کردند اما سرعت و روند و شخصیت‌پردازی آن نقد شد. کوین پری از ایندیپندنت این مجموعه را ستایش کرد و گفت که «در ضمایم ارباب حلقه‌های جی‌آرآر تالکین کاوش می‌کند و به طلا می‌رسد.» اما دارن فرانیچ از انترتینمنت ویکلی، ضمن انتقاد از شخصیت‌پردازی گالادریل، نظر منفی خود را بیان کرد و آن را «فاجعه‌ای خاص از پتانسیل‌های ویران‌شده» خواند.

واکنش مخاطبان

آمازون یک روز پس از نمایش مجموعه نظرات را به مدت ۷۲ ساعت در پرایم ویدئو بررسی کرد تا مطمئن شود که هر نقد «مشروع» است و از سوی ترول‌های اینترنتی منتشر نمی‌شود. جیمز هیبرد از هالیوود ریپورتر این اقدام را غیرعادی خواند، اما آمازون اعلام کرد که این سیاستی است که این شرکت برای همه سریال‌هایش در اوایل سال مطرح کرده بود. جیمز هیبرد گفت که این موضوع تا حدی به دلیل نظرات بمبارانی کاربرانی است که «بررسی‌های منفی متعددی را به‌دلیل مسائل فرهنگی یا سیاسی مفروض به جای کیفیت واقعی» ارسال می‌کردند. اما، هیبرد دریافت که بخش عمده‌ای نقدهای منفی بر دلایل دیگری مانند داستان، بازیگری و سرعت و روند متمرکز است. او عقیده داشت که اگر مجموعه بتواند «کیفیت ثابتی را در گذر زمان ارائه دهد… [و] مردم را قانع کند» به شیوه‌ای مشابه با مجموعهٔ شی‌هالک: وکیل دادگستری از شبکهٔ دیزنی پلاس رتبهٔ مخاطبان افزایش می‌یابد.

واکنش دربارهٔ انتخاب بازیگران

بازیگر مجموعه، لنی هنری، در اکتبر ۲۰۲۱ گفت که او و سایر رنگین‌پوستان در نقش هارفوت‌ها انتخاب شده‌اند که با توصیف تالکین از هارفوت‌ها به‌عنوان «پوست قهوه‌ای‌تر» مطابقت دارد. چندین بازیگر غیرسفیدپوست نیز برای اولین‌بار در این مجموعه در نقش الف‌ها و دورف‌ها انتخاب شدند. پس از اعلام این موضوع از طریق اعلان‌ها و تصاویر تبلیغاتی، آمازون واکنش‌های شدیدی از سوی کاربران رسانه‌های اجتماعی دریافت کرد که از این تصمیم انتخاب بازیگران شکایت داشتند.از جمله استدلال‌ها مبنی بر این بود که تالکین تنها الف‌ها، کوتوله‌ها و هابیت‌ها را سفید توصیف می‌کرد و بنابراین این انتخاب بی‌احترامی به نوشتارهای او بوده‌است. حساب‌های رسمی این مجموعه در شبکه‌های اجتماعی برخی از نظرات که نژادپرستانه بودند را حذف کرد.


ویدیوهای مرتبط
ویدیوهای جدید